مصاحبه با مدیراجرایی خانه امید (مهر) مشهد مقدس

مصاحبه با مدیراجرایی خانه امید (مهر)  مشهد مقدس

   

   

 

مصاحبه با مدیراجرایی خانه امید (مهر)  مشهد مقدس

 

 عکس

 

       خانه امید بازنشستگان مشهد مقدس در محیطی کاملا آرام و زیبا در غرب مشهد واقع در بوستان نیلوفر آبی قرار دارد در این مکان فرهنگی و ورزشی ، خدمات متعددی از قبیل : ویزیت پیشکسوتان توسط پزشک عمومی ، خدمات کتاب و کتابخوانی _ سالن مطالعه و امانت کتاب_ سالن ورزشی مجهز به تردمیل ، میز پینگ پنگ ، دارت و صندلی ماساژور و سالن کنفرانس فوق پیشرفته و مجهز به سیستم های صوتی و تصویری ، به بازنشستگان ارائه می گردد برای آشنایی بیشتر با این مکان و مدیریت آن مصاحبه ای با جناب آقای صدرا مدیر محترم اجرایی خانه امید انجام داده ایم که در زیر می خوانید :  

*لطفاخودتان را معرفی کنید و  از خودتان بگویید :

       من بیژن صدرا متولد 1323 تهران هستم در منطقه هفت تهران تحصیل خود را  شروع کردم و پس از تحصیل ابتدا در تهران و سپس در شهرهای مختلف کشور خدمت کرده ام , بازنشسته سازمان کشاورزی  استان خراسان رضوی هستم و دارای شش فرزند هستم که کوچکترین آنها متولد 1360 و بزرگترین آن ها متولد 1346 است و همگی دارای  تحصیلات عالیه هستند و 2 نفر ایشان مدرک دکترا و 3 نفر فوق لیسانس و 1 نفر از فرزندانم لیسانس است .

   *به نظر شما مهم ترین تفاوت دوران اشتغال و بازنشستگی چیست؟

        دوره شاغلی تحت مقررات خاص خود است که وظایف محوله باید به نحو احسن انجام شود و کارمند طبق ساعات مشخصی بایستی در محل کار حضور داشته باشد و به انجام وظیفه بپردازد ولی در زمان بازنشستگی زمان دراختیار فرد می باشد و آزاد است و خود بازنشسته برای آن برنامه ریزی می کند  دردوران بازنشستگی شما مجاز به انجام هرکار قانونی به طوری که الآن بنده در خانه امید بازنشستگان مشغول به انجام وظیفه هستم و تمام تلاش خود را درجهت توسعه این مجتمع به کار خواهم بست.

*دغدغه های شما در انجام وظایف خود در خانه امید چیست :

      بنده در زمان اشتغال دارای مسؤولیت قانونی بودم  و آنرا با دقت و وسواس خاص انجام می دادم الان هم مسئولیت خانه امید بازنشستگان شهر مشهد را دارم و با همان دقت این مسئولیت را پذیرفته ام و انجام می دهم  و با شخص مدیرمحترم صندوق بازنشستگی استان جناب آقای مهندس کریم دادی و همکاران ایشان در تعامل و همکاری هستیم و تنها دغدغه بنده این است که بتوانم به خوبی از عهده انجام وظایف برآیم و بتوانم برای مجموعه صندوق بازنشستگی مفید و موثر باشم .

 

*اگر خاطره ای از دوران بازنشستگی خود دارید لطفا بفرمایید :

    بنده یک همکلاسی داشتم به نام آقای کرباسی که از دوران دبیرستان با ایشان دوست بودم با هم دیپلم گرفتیم و سپس رفتیم خدمت , بعد از آن هر دو نفر در وزارت دارایی قبول شدیم و مشغول به کار شدیم الان پس از سال ها مجدد همدیگر را در خانه امید ملاقات کردیم و در این مکان با یکدیگر همکار هستیم که خاطره شیرین دوران بازنشستگی بنده می باشد .

 

*نقش پدر و مادر خود را در موفقیت های دوران اشتغال و بازنشستگی بیان فرمائید :

       پدر و مادر دو گوهر نایاب و ارزنده ای هستند که در تمام مراحل زندگی یار و یاور فرزندان خود هستند بنده هم از اوان جوانی از نصایح پدر و مادرم بهره ها بردم و اکنون اگر موفقیتی حاصل شده است مرهون زحمات بی دریغ ایشان و دعای خیر آن هاست . بی شک اگر پدر و مادر راه صحیح را به فرز ندان خود نشان دهند مطمئنا در پیشرفت ایشان و شکوفایی جامعه کمک موثری خواهند کرد .

*از دوران خدمت اداری خود کمی برای خوانندگان تعریف کنید :

       دروزارت کشاورزی  دوره کارورزی را طی کردم و پس از آن هریک از ما به یکی از شهرهای کشور تقسیم شدیم . بنده در قسمت های مختلف اداره که تجربیات خوبی بدست آوردم در مدرسه عالی بازرگانی دوره دوساله را خواندم و بعد از آن در شهرهای گرگان , کرمانشاه , سمنان و بالاخره مشهد مقدس خدمت کردم و در همین شهربازنشسته شدم . با توجه به خدمت اداری متعددی که در برخی از شهرهای ایران داشتم می خواهم بگویم مردم ایران بسیار خون گرم مهمان نواز هستند چون برخورد نزدیک داشته ام می گویم درکشورهای دیگر برای هر خدمت میبایست وجه پرداخت گردد ولی درایران مهمان نوازی مردم زبان زد همگان است .

*از فعالیت های غیر اداری و ورزشی خود بگویید :

بنده در کشورهای خارجی مثل ؛ بلغارستان , ترکیه , پاکستان در رشته رزمی داوری کرده ام و خودم نیز در رشته ورزشی کاراته سبک کیو کوشین دارای کمربند مشکی دان 6 هستم و هم اکنون نیز فعالیت های ورزشی را انجام می دهم و روزهای جمعه با همکاران ودوستان گروه کوهپیمایی داریم  از جمله آقایان جعفر نهانی ، جواد صالحی ، محمدتقی جلیلی ، علی بیجاری ، علیرضا نوروزی ، علیرضا عوض زاده ، حسین علیزاده ، محمدرسول صالحی ، حمیدرضا صادقی و علیرضا کریم دادی که به دامن طبیعت رفته و کوه پیمایی می نماییم .

 

*از فعالیت های خود در خانه امید بگویید :

           درخانه امید از آشنایی با مدیرصندوق و همکاران ایشان بسیار خوشحال شدم و از همکاری با آن ها چیزهای زیادی یاد گرفتم  : من الان در طول روز درخدمت خانه امید مشهد هستم  و مشغول خدمت به پیشکسوتان محترم هستم . خانه های امید ؛ مراکزی بسیار عالی هستند که بازنشستگان محترم باید قدر این مراکز را بدانند و از خدمات آن ها نهایت استفاده را ببرند . بنده وقتی می بینم تعداد زیادی از بازنشستگان به خانه امید مراجعه می کنند و اینکه با صورت گرفته وارد و با رویی بشاش از خانه امید خارج می شوند بسیار خوشحال می شوم و خداوند را شکر می کنم . در این مراکز علاوه بر ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی از تجربیات پیشکسوتان درزمینه های مختلف هم بهره مند می شویم .

*سخن آخر :

         از دولت محترم می خواهیم با کمک به صندوق بازنشستگی کشوری زمینه رشد همه جانبه این مراکز را فراهم نمایند تا بیش از پیش شاهد ارتقای سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به بازنشستگان که سرمایه های اصلی سیستم اداری هستند باشیم .

پایان مصاحبه خبری./.(1396/09/21 )

 

صندوق بازنشستگی کشوری-مدیریت استان خراسان رضوی(کارگروه روابط عمومی)

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۴۳
کارگروه روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی |
تعداد بازدید : ۹۶۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید